fbpx

#co w śniegu skrzypi

FAQ - Pytania

Możesz spokojnie zrobić to przez formularz umieszczony na naszej stronie Zapisy (http://nartomaniak.pl/zapisy/) - osobny dla treningów jednodniowych i dłuższych wyjazdów.

Nasze treningi przeznaczone są dla osób potrafiących jeździć na nartach, chcących podnieść swoje umiejętności. Jeśli nie miałeś wcześniej kontaktu z tyczkami - nie przejmuj się. Nasze wyjazdy są skierowane głównie do amatorów, ale po kilkunastu godzinach spędzonych z nami na stoku możesz stać się świetnym zawodnikiem.

W przypadku treningów jednodniowych płacisz w momencie zapisów, za pośrednictwem Przelewy24 (formularz sam przeniesie Cię do płatności).
W przypadku NartoWeekendów płatności dokonujesz w terminie 3 dni od wysłania formularza zgłoszeniowego.
W przypadku treningów tygodniowych masz dwa warianty. Dokonujesz płatności całej kwoty w terminie 3 dni do wysłania formularza albo wpłacasz zaliczkę (500zł), a pozostałą kwotę najpóźniej na 30 dni przed terminem rozpoczęcia treningu.

Tak, zwykle jednak jest to opcja dodatkowo płatna. Wszystkich szczegółów możesz się dowiedzieć u koordynatora wyjazdu lub osoby kontaktowej na mailu.

Tak! Nie byłoby sensu wyjeżdżać gdzieś, gdzie go nie ma ;)

Nie przyjmujemy płatności gotówkowych, wszystkie należności możesz uregulować drogą elektroniczną (przelew). Trenerzy nie mogą przyjąć od Ciebie gotówki w trakcie treningu.

Tak, standardowo przed każdym wyjazdem uczestnicy otrzymują ok 3 komunikatów organizacyjnych. Komunikaty są rozłożone w czasie i dotyczą m.in.: spraw organizacyjnych, zakwaterowania, dojazdu, infrastruktury w okolicy.

Apartamenty mają swoją w pełni wyposażoną kuchnię i łazienkę. Znajdą się tam miejsca dla 3-6 osób, jeśli jednak chcesz być zakwaterowany w apartamencie 2 osobowym - daj nam znać.

Obowiązkowo. Szczegółowe informacje na temat Karty EKUZ (https://www.nfz.gov.pl/dla-pacjenta/nasze-zdrowie-w-ue/leczenie-w-krajach-unii-europejskiej-i-efta/jak-wyrobic-karte-ekuz/)

Tak, w cenie wyjazdu zawarte jest podstawowe ubezpieczenie (AXA). Niezależnie od tego zalecamy ubezpieczyć się indywidualnie.

Nasze treningi odbywają w komercyjnych ośrodkach narciarskich, na przygotowanych trasach. W zupełności wystarczy ubezpieczenie, które swoją ochroną obejmuje amatorskie uprawianie sportów.

Tak. Więcej na temat przygotowania samochodu do wyjazdu przeczytasz tu (http://nartomaniak.pl/wyjazd-samochodem-na-narty-o-tym-pamietaj/)

Wszystko zależy od przepisów w danym kraju. Najważniejsze, żeby wszystkie Twoje bagaże były odpowiednio zabezpieczone (tzn. w taki sposób, żeby w trakcie wypadku nie wyrządziły nikomu krzywdy). Do transportu nart rekomendujemy bagażniki dachowe (boxy).

Tak. Na naszych wyjazdach króluje hasło “Safety first!” Nie chcemy, żeby ktokolwiek na nich ucierpiał, więc kaski są u nas obowiązkowe.

Przygotowanie jest niezbędne, żeby zmniejszyć ryzyko doznania kontuzji. Możesz przygotowywać się we własnym zakresie (popatrz tu: http://nartomaniak.pl/przygotowanie-do-sezonu-przysiad/ i http://nartomaniak.pl/przygotowanie-do-sezonu-krzeselko/ , ale jeszcze lepiej przygotujesz się podczas naszych treningów, które odbywają się w Hardy Wyższa Forma.

Lodowcowych ;)
Jesienią temperatury utrzymują się poniżej zera i potrafią spadać do -10, wiosną w słońcu temperatury są dodatnie (najlepsze opalanie na świecie). Uczestnicy treningu otrzymują prognozę pogody każdego dnia z samego rana. Możesz też samodzielnie sprawdzić pogodę na https://www.bergfex.pl/oesterreich/wetter/

Nie, nasze wyjazdy skierowane są głównie dla amatorów, nawet tych co nie mieli wcześniej kontaktu z tyczkami. Niemniej jednak, po kilku wyjazdach z nami staniesz się zawodnikiem :)

Nie, wyjazdy przeznaczone są dla osób, które potrafią jeździć na nartach i zamierzają podnieść swój poziom umiejętności.

Nie, wszelkie zmiany w zakresie grup szkoleniowych dokonywane są za zgodą trenerów prowadzących poszczególne grupy oraz zgodą koordynatora wyjazdu. Samowolne zmiany grup treningowych karane będą wydaleniem z obozu.

Tak, przy czym w takim przypadku pobieramy opłatę, której szczegółowa wysokość (zależnie od momentu takiej rezygnacji) jest ustalona w regulaminie dostępnym na naszej stronie internetowej.

Tak, przed każdym obozem należy przygotować narty, w szczególności nasmarować i naostrzyć krawędzie. Możesz w tym celu skorzystać z usług jednego z naszych partnerów (serwis). Bez tego może Ci być trudno wykonywać poszczególne ćwiczenia zadawane przez trenerów.

Tak, o szczegóły zapytaj koordynatora wyjazdu lub osobę kontaktową na mailu. Wyżywienie (śniadanie lub HB) płatne jest dodatkowo, chyba że w ofercie danego wyjazdu taka opcja jest wliczona w cenie.

Przydział do grup szkoleniowych następuje na podstawie decyzji trenerów i koordynatora wyjazdu na podstawie opisu Twoich umiejętności, które zostały nam przekazane w wiadomości e-mail. W przypadku znajomych nam już osób, przydział następuje także na podstawie naszych obserwacji. Niemniej jednak, weryfikacja grup szkoleniowych następuje na bieżąco, w trakcie obozu i na podstawie decyzji trenerów i koordynatora wyjazdu możliwe są zmiany osobowe w poszczególnych grupach treningowych.

Program każdej grupy szkoleniowej zależny jest od poziomu zaawansowania. Grupy RACE i World Cup przewidują w programie szkolenie slalomu (tzw. slalom specjalny). Pozostałe grupy skupiają się na szkoleniu techniki skrętu i wstępie do jazdy sportowej na trasach giganta (tyczki długie i krótkie).

Zniżka dla klubowicza przysługuje osobom, które przynależą do Klubu Narciarskiego Nartomaniak i terminowo dokonały opłaty stałej lub wstępnej za sezon, w którym odbywa się dany obóz. Jeżeli nie dokonałeś opłaty za członkostwo w Klubie w obecnym sezonie, to nie przysługuje Ci zniżka dla klubowicza. Jeżeli nie jesteś jeszcze klubowiczem, to dołącz do nas. Szczegóły w zakładce Klub.